Posts by Trader Ragnar

  Bitcoin’in 1000 dolara düşmesi neden zor bir ihtimal


  Bitcoin (BTC) neredeyse 11 yıllık bir geçmişe sahip ve fiyatı her iki yönde de sürekli olarak şaşırttı. Ancak Bitcoin’in 1000 dolara ve hatta onun altına düşmesi şu an pek çok tahminde en uç nokta. Yıl sonuna doğru yol aldığımız şu zamanlarda gerçekleşmesi en az muhtemel senaryo olabilir.

  2019’un sonlarında bile, fiyatların uzun süreli istikrarlı kalmayı sürdürdüğü BTC yatırımlarına dikkatle yaklaşılmalı. Twitter’daki kripto toplulukları büyük ölçüde perma boğalardan ve abartılı fiyat tahminlerinden oluşurken, Bitcoin’in tam tersi yönde aşırı bir harekete geçebileceği konusunda uyarıcı olduğu şüphesi de bulunuyor.  BTC neden 1000 doların altına düşmez

  BTC şu anda 8 bin dolar seviyelerinde. Bu istikrar süresinin ne kadar süreceği de belli değil. Bir düzeltme başlarsa 6 bin dolar veya daha düşük seviyedeki yeni dipler söz konusu olabilir. Bununla birlikte, BTC’yi bin doların altında görmek için, basit bir fiyat düzeltmesinden çok daha önemli bir felaket yaşanması gerekecek.

  2019 yılında BTC, 1000 BTC içeren cüzdanlarda büyüme ile birlikte artan kurumsal ilgi görüyor. Geçmiş yıllardaki derin kayıplara rağmen BTC’nin burada kalacağı konusunda güven var. Her durumda, BTC üç haneli fiyatlara geçmeden önce alıcılar çok uzun süre bu seviyelerde pozisyon alamaya devam edecekler.

  Bitcoin fiyatının 1.000 doların altına düşmesi, daha derin bir titreme gerektirecek. Bu seviyeler, yalnızca Tether’in (USDT) bir hükümet tarafından yasaklanması veya engellenmesi durumunda bir olasılık olarak görülmekte. Şimdilik, stablecoin BTC faaliyetlerinin çoğunu desteklemekte ve onsuz fiat ticareti zaten düşünülemiyor. Diğer eşleştirmeler ticaret faaliyetlerini sürdürmek ve bu fiyatları desteklemek için Tether olmadan yetersiz kalacak.


  BTC’nin destekleri

  BTC, yaklaşmakta olan halving etkinliği neticesinde kıtlığın artmasıyla da destek buluyor. Yeni BTC madenciliği, balinaların satış yapmak konusunda isteksiz olduğu ve fiyatların geçici olarak düşmesine rağmen koinleri tutabilecekleri için kıtlığı artırıyor.


  BTC ayrıca, yalnızca birkaç kripto ve ana akım borsada fiyat bulma mekanizmasına sahip. Fiyatlar, ana finans alıcıları dahil olmak üzere çeşitlendirilmiş bir yatırımcı grubu tarafından belirleniyor. Geçici güven kaybı bile fiyatları düşürmek için yeterli olmuyor. Sözün özüne geri dönersek BTC fiyat performansı söz konusu olduğunda irrasyonel korku yanlış olabilir.


  Kaynak Koinmedya


  Bitcoin boğaları düşüşü durdurdu! Peki analistlere göre fiyat ne kadar yükselecek?


  Bitcoin boğaları düşüşü durdurdu ve fiyat yeniden 11.500 doların üzerine yükseldi. Bitcoin’in kısa vadeli fiyat görünümü yükselişe işaret ediyor ve analistlere göre Bitcoin, önceki direnç seviyelerini yeniden test etmeye hazırlanıyor.

  Bitcoin boğaları düşüşü durdurdu ve fiyat yeniden yükseldi!

  Dün, Bitcoin, ciddi bir satış baskısı ile karşı karşıya kaldı ve 11.000 $ seviyesinin altına düştü. Aynı zamanda pek çok tokende % 10’un üzerinde düşüşler görüldü. Fakat ardından, Bitcoin boğaları düşüşü durdurdu ve fiyat yeniden 11.500 doların üzerine yükseldi.

  Bitcoin, dün 24 saatlik en düşük seviye olan 11.130 dolara kadar düştükten sonra tekrar yükselişe geçti ve 11.830 doları gördü. (Yazımız yayına hazırlanırken Bitcoin, 11.599 dolardan işlem görüyor.)


  Aslında bu son yükseliş, Bitcoin’e duyulan ilginin azalmaya başladığı bir anda geldi ve bu da şu sıralar alım yapmak için uygun bir zaman olduğu fikrini destekliyor. Çünkü ayı trendininin tersine çevirilmeye başlamasıyla birlikte Bitcoin boğaları düşüşü durdurdu.

  Bitcoin yükselmeye devam edecek mi? Kısa ve orta vadeli fiyat görünümü nasıl?

  Bir haftalık zaman diliminde BTC’yi, 13.200 dolara taşıyan çok büyük volatiliteyle karşılaştık ve bu seviyede fiyatı 11.000 dolara çeken ani ve keskin bir satış baskısı karşısında boğalar yenik düştü.

  Bu fiyat hareketi, Bitcoin’i, Haziran ayının sonunda 13.800 $’a taşıyan keskin yükselişten bu yana yaşadığı konsolidasyonun bir uzantısı olarak değerlendiriliyor.

  Bireysel yatırımcıların Bitcoin’e ilgisi, son volatiliteye rağmen azalıyor

  ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell, geçtiğimiz günlerde Senato’da Bitcoin’in artık altının alternatifi olarak değerlendirileceğinden bahsetmesi üzerine, son 48 saat kripto piyasalarında hareketlilik gözlemlendi.

  Bu açıklamadan kısa bir süre sonra ABD Başkanı Donald Trump, Bitcoin, kripto para birimleri ve Facebook’un Libra projesini eleştiren bir dizi tweet attı.

  Kripto para birimleri hakkında olumsuz ifadeler kullanmasına rağmen, pek çok analist Trump’ın açıklamasının kripto piyasasını olumlu etkilediğini ifade ediyor.

  Kaynak = Koinmedya  Ethereum için artık 500 dolar konuşuluyor – İşte nedenleri

  Ethereum için artık 500 dolar dillendirilmeye başlandı. Kripto, 2 haftayı aşkın bir süreden beri 300$ civarında seyrediyor. Direnci geçen fiyatı ve momentumuyla, bu durum ETH’nin bir sonraki hamlesinin 500$’a dayandırabileceğini düşündürüyor.

  ETHBTC momentumuna bakarsak, ETH’nin şu an aşırı satış şartlarında olduğunu görebiliriz. Bu da yeni dipler oluşturuyor. Fakat RSI 30 üzerinde daha yüksek çukurlar yapıyor. Bu, ETHBTC’nin geri dönüşe hazır olduğunu gösteren, ayrılmanın açık bir tanımlanması. ETHBTC’de bir geri dönüş, 500$’a ulaşabilmesinde ETHUSD momentumu için kesinlikle ekstra bir güç sağlayacaktır. Kaynak = Koinmedya  Piyasada Bir Düzeltme Daha Mı Başlıyor?

  Bitcoin güne düşüşle başladı...

  Dün 12.000 dolar seviyesini test eden Bitcoin bugün biraz sakinleşmiş görünüyor. Uzmanlara göre bir konsolidasyon aşamasının başlangıcı olan bu dönemde lider kripto para yirmi dört saat için yaklaşık olarak yüzde 8’lik bir düşüş kaydetti.

  Fiyat 11.000’e Geri Döndü

  13.800 dolara ulaşmasının ardından, düzeltme dalgasına giren Bitcoin 9.600 dolar bandına kadar düşmüştü. Bu noktadan sonra toparlayan BTC, yaklaşık olarak yüzde 25’lik bir artışla dün fiyatını 12.000 dolar seviyesine yeniden taşıdı. 11.800 dolar bandında bir toparlamaya giren Bitcoin bugün sabahın ilk saatlerinde sert bir düşüş yaşadı ve 11.100 dolar sınırına kadar indi. Yazının yayına hazırlandığı sıradaysa Coinmarketcap verilerine göre, yüzde 4,96’lık düşüşle 11.142 dolardan işlem görüyordu.

  Bunun yanında Bitcoin’in günlük işlem hacmi 25 milyar doların altına düştü ve piyasa değeri de yeniden 200 milyar doların altını gördü. Bu verilerle beraber yatırımcılar ve analistler Bitcoin’in 10.000 dolar sınırında güçlü bir destek bulmuş olabileceğini ifade ediyor. Ancak bu direncin altına inilirse 8.000 dolara kadar hızlı bir düşüş gerçekleşebilir.

  Öte yandan analistlere göre eğer 10.000 doların altı görülürse, Bitcoin 9.200 dolar seviyesinde de güçlü bir destek bulabilir. Bu yüzden Bitcoin aşağı yönlü bir grafik çizmeye başlarsa bir sonraki en düşük nokta 9.200 olabilir. Ayrıca bir önceki düzeltme hareketinde dört haneli rakamlara düşüldüğünde çok büyük bir alım baskısı oluşmuştu. Eğer yine bu seviyeler inilirse uzmanlara göre alım baskısı bu sefer o kadar güçlü olmayabilir.

  Altcoin’lerde de Durum Aynı

  Kripto para piyasası toplam piyasa değeri açısından neredeyse bir günde yaklaşık olarak 15 milyar dolar düşüş kaydetti ve şu anda toplam piyasa değeri 318 milyar dolar seviyesinde seyrediyor.

  Altcoin’ler geçtiğimiz günlerde Bitcoin’i takip ederek yükselseler de lider kripto para kadar iyi performans sergileyemediler. Ancak Bitcoin düşmeye başlayınca hemen hemen tüm altcoin’ler aynı oranda düşüş grafikleri çizmeye başladı. Ethereum %3,28, Ripple %4,25, Bitcoin Cash%3,49’luk düşüşler yaşadı.

  Kaynak: Bitcoinist

  Bitcoin Bir Daha Asla 10 Bin Doların Altına Düşmeyebilir

  Analizler Bitcoin'in temelli 10 bin doların üstünde kalabileceğini gösteriyor.

  Geçtiğimiz hafta Bitcoin %30 değer kaybetmiş ardından hızla toparlamıştı. Ama analizler Bitcoin’in bir daha asla 10 bin doların altına düşmeyeceğini gösteriyor.

  Bitcoin Boğa Koşusu Sırasında Geri Çekilme Yaşandı

  2019’un en yüksek seviyesine ulaşıldıktan sonra yaşanan geri çekilme bazılarını endişelendirmiş olsa da Bitcoin‘in geçmişine bakıldığında aslında oldukça sık rastlanan bir hareket olduğunu söylenebilir.

  Bitcoin’in çıktığı günden bugüne en yüksek fiyat değerleri, 2015 yılının ortasından Aralık 2017 arasındaki süreçte görüldü. Bu süreçte ortalama her 98 günde bir gerçekleşen 8 geri çekilme yaşandı. Bu geri çekilmelerin her birini yeni bir yükseliş izledi ve Aralık 2017’de Bitcoin 20 bin doları gördü.

  Blocktown Capital’in yönetici ortağı James Todaro’nun da belirttiği gibi, “geçtiğimiz hafta yaşanan düşüş önümüzdeki Kasım ayına kadar göreceğimiz son büyük düşüştü, bu da Bitcoin’i bir daha 10 bin doların altına düşmeyeceği anlamına geliyor.”

  10 Bin Doların Altında Bitcoin Almak İçin Son Şans

  Birçok analist boğa koşusunun daha çok başında olduğumuzu ve gidecek daha çok yol olduğunu söylüyor. Bitcoin’in psikolojik sınır olan 10 bin doların altına düşmesinden kısa bir süre sonra çok sayıda alıcı sayesinde hızı ters yöne çevirmeyi başardı. Bu yüzden yıl içinde 10 bin doların altında bir fırsatın bir daha karşımıza çıkmayacağı öngörülüyor  Düşüş trendi devam ederken Bitcoin fiyatı 10.000 $ 'a düştü

  1 Temmuz Pazartesi - Bitcoin (BTC), 10.000 $ 'ın altına düşerken bugün erken saatte 11.000 $ fiyat işaretine olan etkisini kaybetti. Önde gelen kripto para birimi, Coin360'ın verilerine göre, hiçbiri kazanım bildirmediği için ilk 20 parayı aşağı çekti.


  Popüler tüccar Josh Rager bu sabah "9715 $ BTC için% 30 düzeltme olacak"
  açıklamasında bulundu. Genel olarak uzun vadeli trend yükselişini
  sürdürdüğü için dört basamaklı bir fiyatın kısa vadede artık
  “hediye” olduğunu ekledi.  Deloitte: Çin Blockchain'i 'Stratejik Silah' Olarak Kullanmak İstiyor.

  27 Haziran'da yayınlanan Big Four denetim ve danışmanlık firması Deloitte tarafından yayınlananbir rapora göre , Çinli işletmelerin % 73 kadarı, zincirin beşinci stratejik öncelik olduğuna inanıyor .

  “Deloitte'un 2019 Küresel Blok Zinciri Anketi” başlıklı raporda, şirket, Çin'deki 200 katılımcı da dahil olmak üzere 11 ülkede 1.386 işletme temsilcisiyle anket zincirinin teknoloji olarak büyük tutumu ve yatırımları hakkında daha fazla bilgi sağlamak için anket yaptı.

  Araştırma 8 Şubat 2019 ile 4 Mart arasında yapıldı, Deloitte raporda belirtti.

  Anket sonuçlarına göre, Çinli işletme çalışanları, Blockchain teknolojisinin ülkedeki en önemli beş öncelikten biri olduğuna dair en yüksek güven oranını ifade ederken, Birleşik Devletler'deki aynı ölçütler % 56'yı oluşturuyor.

  Aynı zamanda, küresel ölçekte, ankete katılanların% 53'ü, dağıtılan muhasebe teknolojisini ( DLT ), 2018'in rakamlarından% 10'a varan bir ilk beş stratejik öncelik olarak gördüklerini iddia etti .

  Deloitte'un Asya-Pasifik blok zinciri laboratuarı lideri ve Deloitte Advisory'deki danışmanlık ortağı Paul Sin, raporda Çin'in taktiksel olarak “taktiksel” yerine stratejik olarak “dünyanın her yerinden daha fazlasını” uygulayacağını belirtti.

  Quote
  “Çin'deki daha fazla proje, blockchain'i bir verimlilik aracı yerine stratejik bir silah olarak kullanan üst yönetim tarafından yönlendiriliyor.”

  Çin kripto karşıtı ülkeler arasında yer alırken, hem de ilk madeni para tekliflerini ( ICO'lar ) hem de bitcoin ( BTC ) fiili takas işlemlerini 2017 yılının sonlarında yasaklamış olsa da , ülke temelde bulunan kripto teknolojisini aktif olarak bozuyor. Mart 2018’de, Financial Times , 2017’de Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı’na (WIPO) blockchain teknolojisi için en fazla patent başvurusunun Çin’den geldiğini bildirdi .

  O zamandan beri, blockchain Çin'deki gelişimin ana odağı olmaya devam etti. Ülke , Nisan 2019’dan bu yana dünyadaki gelişmiş blockchain projelerinde dünya lideri oldu . Çin’in, kriptoya yönelik sıkı politikalarının yanı sıra, şu ana kadar yumuşamadığı ortaya çıktı.


  Uygulamamızı Geliştirmek İçin Çalışmalarımız Sürüyor Uygulamaya Ücretsiz Üyelik Özelliği Getiriyoruz Ve Canlı Sohbette. Canlı Sohbete Katılmak İçin Üyelik Gerekiyor Diğerleri İçin Gerekmiyecek. Canlı Sohbet Sayesinde Fikir Alışverişinde Bulunabileceksiniz. Rütbelerimizde Güzel ;)


  MOBİL UYGULAMA GİZLİLİK BİLDİRİMİ

  Sürüm, 10 Nisan 2019


  Tüm Kullanıcılarımızın gizliliği bizim için çok önemlidir. Bir Uygulama Kullanıcısı olarak Hizmetimizi kullandığınızda, (Uygulama Yayıncısı olarak) Kişisel Verilerinizi işleriz. Bu Gizlilik Bildirimi, Kişisel Verilerinizi nasıl koruduğumuzu ve işleme koyduğumuzu açıklar. Dikkatlice okumanızı öneririz.

  1. Bu Gizlilik Bildiriminde ne belirtilmiştir?


  Bu Gizlilik Bildirimindeki bölümler size aşağıdakiler hakkında bilgi verir:


  İşlenen Kişisel Verilerin türleri,

  Kişisel Verilerin işlenme amaçları,

  Kişisel Verilerin işlendiği yerler,

  Kişisel Verileri korumak için uygulanan güvenlik önlemleri,

  Üçüncü şahıslarla ilgili sorumluluk sınırları,

  Kişisel Verilerinizi görüntüleme, değiştirme ve silme,

  Bu Gizlilik Bildiriminde yapılan değişiklikler;

  Sorunuz veya açıklamalarınız varsa ne yapacaksınız?


  2. İşlenen Kişisel Verilerin türleri


  A. Hizmetimiz tarafından kullanılan Kişisel Veriler

  Hizmetimizi geliştirmek için Anonim Verileri kullanırız. Bu bilgiler, Hizmet aracılığıyla kamuya açıklanmayacaktır.


  B. Otomatik olarak oluşturulan bilgiler

  Çoğu diğer web siteleri ve çevrimiçi hizmetler gibi, Uygulamayı nasıl kullandığınızla ilgili olarak otomatik olarak üretilen bilgileri toplar ve işleriz. Toplanan bilgiler, ip adresinizi ve / veya benzersiz cihaz kimliğinizi içerir.


  Özellikle katılmayı seçerseniz, Uygulama, coğrafi konum bilgilerinizi toplayabilir. Her durumda, coğrafi konum bilginizin alınmasını mobil cihazınızın ayarlarından engelleyebilirsiniz.


  Sosyal ağ hesabınızdan bilgi erişimi ve toplama izni vermeyi özellikle tercih ederseniz, sosyal ağ hesabınızdaki temel kişisel bilgileriniz (adınız ve e-posta adresiniz gibi) ve ayrıca sosyal ağ kullanıcı kimliği ( şifreniz değil ) ve Uygulama aracılığıyla paylaştığınız yayınlarla ilgili parametreler. Erişilebilen ve alınabilecek bilgileri kontrol etmek için hesabınızın gizlilik tercihlerini nasıl ayarlayabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi için lütfen sosyal ağın gizlilik politikasına bakın.


  Bu, aynı zamanda, Uygulamayı nasıl kullandığınıza ilişkin otomatik olarak oluşturulmuş bilgilerle ilgili olarak gerçekleşir. Bu tür bilgiler, Uygulamanın nasıl kullanıldığını daha iyi anlamamıza ve bir kullanıcı olarak ihtiyacınıza uygun hizmet üretmemize yardımcı olur.


  Uygulama içindeki kullanıcı yetkilendirme özelliklerini etkinleştirirseniz, aşağıdaki ek bilgiler saklanır:


  İsim,

  E-posta,

  Telefon numarası (isteğe bağlı);

  Facebook, Twitter, Google+ veya LinkedIn gibi harici bir sağlayıcı tarafından gönderilen ek profil bilgileri.


  Uygulama sahibine, uygulamanın kullanımı hakkında bilgi vermek için aşağıdaki (bilinmeyen) bilgileri de topluyoruz:


  • Uygulamayı açtığınız an,

  • Uygulamanın içinde açtığınız ekranlar ve bu ekranlarda harcadığınız süre,

  • Uygulamadan ayrıldığınız an.


  Not: kullanıcı yetkilendirme özellikleri etkinleştirilmişse, giriş yaptığınızda anonim bilgileri sizin bilgilerinizle ilişkilendirebiliriz.


  Eğer uygulamada anlık bildirim reklamları aktifse, uygulama ile entegre çalışan BleshSDK hakkındaki bilgiler aşağıda sunulmaktadır.


  BleshSDK vasıtasıyla Kullanıcılar’ın bildirim izni durumu, bluetooth durum bilgisi, cihaz bilgileri, reklam tanıtıcısı (IDFA), konum, operatör, yüklü uygulama listesi bilgilerine erişilmekte olup sağlanan bu bilgilerin gizliliği için gerekli güvenlik önlemleri alınmaktadır.


  Kullanıcı’nın, kendisine iletilen kampanya görüntüsünü fotoğraf albümüne kaydetmek istemesi durumunda, Kullanıcı’nın fotoğraf albümü ve kamerasına erişilmekte ve ekran görüntüsü fotoğraf albümüne kaydedilmektedir.


  Bilgiler yalnızca Kullanıcı’nın izin verdiği ölçüde Uygulama üzerinden anlık bildirimler gönderme amacı kapsamında, güvenli şekilde ve sadece gereken süre boyunca kullanılmaktadır. Bilgiler yalnızca söz konusu amaçların gerçekleştirilmesi için üçüncü partiler ile paylaşılmakta olup bu kapsam dışında bilgilerin yayınlanması ve ifşa edilmesine izin verilmemektedir.
  C. Belirli Bilgiler

  Size sadakat kartı, haber bültenleri, reklamcılık gibi bazı etkinliklerle başvurmanız istenebilir; bu durumda bazı kişisel bilgiler istenir. Bu bilgiler, hizmetimizin (üçüncü şahıslar dahil) veritabanında saklanır ve bizimle paylaşılacaktır.


  Uygulamadaki fotoğraflar da dahil olmak üzere veri yüklediğinizde, bu paylaşılacak ve uygulamanın diğer tüm kullanıcıları tarafından görülebilecektir.

  3. Kişisel Verilerin işlenme amaçları


  A. Amaçlar


  Taraflar Kişisel Verileri aşağıdaki amaçlarla işlemektedir:


  Hizmeti kullanabilmenizi sağlamak için,

  Hizmetimizle ilgili bilgileri güncel tutmak için,

  Hizmetin iyileştirilmesi ve/veya özelleştirilmesi için,

  Sizi tanımlamak ve/veya Hizmeti özelleştirmek için,

  Sizi tanımak ve dolandırıcılığı önlemek için,

  Destek sağlamak için,

  Kişisel Verilerinizi, bizden bunu talep ettiğiniz takdirde veya yasal olarak yükümlü olduğumuz durumlarda, üçüncü şahıslara iletmek.  B. Kişisel Verilerin üçüncü şahıslara iletilmesi

  Sizden önceden izin alınmaksızın Kişisel Verilerinizi üçüncü şahıslara satmamaktayız, satmıyor veya kiralamıyoruz. Bununla birlikte, Ücretli Hizmetlerle ilgili ödeme sağlayıcıları aracılığıyla ödeme yapmak gibi Kişisel Verilerinizi size sağlama veya talimatları yerine getirmeniz açısından şart olduğu durumlarda, Kişisel Verilerinizi üçüncü taraflara sağlayabiliriz.


  Uygun olduğunu düşündüğümüz şekilde Hizmet'in bu tür amaçlar için üçüncü taraflara kullanımı hakkında "toplu anonim veriler" sağlayabiliriz. "Toplam anonim veriler", size geri gönderilemeyen ve bu nedenle Kişisel Veriler olarak sayılmayan verilerdir. Örneğin, Kullanıcıların Hizmeti nasıl kullandığını daha iyi anlamak için toplu anonim verileri kullanabiliriz.


  Üçüncü bir tarafa geçtiğimiz veya bir üçüncü tarafla birleştiğimiz veya bir yeniden yapılandırmaya tabi olduğumuz durumda, Kişisel Verileriniz de üçüncü kişilere açıklanabilir ve / veya bu üçüncü kişiye devredilebilir. Bu üçüncü taraf, Kişisel Verileri ve bize sağladığınız diğer bilgileri kullanmaya devam etme hakkına sahip olacak.


  Kişisel Verilerinizi, iyi niyetle, bir mahkeme kararı, halen devam eden adli işlem, cezai veya sivil mahkeme celbi veya kolluk kuvveti makamları tarafından verilen diğer yasal işlem veya taleplere uymanız gerektiğine inandığımız yerlerde ifşa edebiliriz veya egzersiz yapabiliriz Yasal hakları veya yasal iddialara karşı savunmak.

  4. Kişisel Verilerin işlendiği yerler

  Hizmet kapsamında işlenen verilerin tutulduğu veri merkezleri değişik bölgelerde bulunmaktadır., Türkiye, İrlanda, Hollanda, Amerika Birleşik Devletleri bölgelerinde yer alan barındırma hizmetleri kullanılarak sağlanmaktadır. Bununla birlikte, işlenen Kişisel Veriler, bu ülkeler ve bölgeler dışında bir ülkede bulunan muhafaza sunucularına aktarılabilir ve depolanabilir. Kişisel Verilerinizin güvenli bir şekilde ve bu gizlilik politikasına uygun şekilde kullanılmasını sağlamak için makul ölçüde gerekli tüm adımları atacağız.

  5. Kişisel Verileri korumak için hangi güvenlik önlemleri uygulanmaktadır?

  Verilerinizin güvenliği ve diğer Kullanıcıların güvenliği bizim için çok önemlidir. Kişisel Verilerinizi kayıp ya da herhangi bir yasadışı işleme karşı korumak için teknik ve organizasyonel önlemler aldık. Aşağıdaki tedbirleri uyguladık: sunucularımızı güvenlik duvarları, SSL bağlantıları ve hassas verilerin şifrelenmesi yoluyla koruma. Bu liste ayrıntılı değildir.

  6. Üçüncü şahıslarla ilgili sorumluluk sınırları

  Hizmetimiz üçüncü taraflar tarafından sunulan hizmetler ve ürünler ve / veya ortakların, reklamverenlerin ve diğer üçüncü tarafların web sitelerine veya hizmetlerine köprüler içerebilir.


  Tarafların, bu üçüncü tarafların içeriği, web siteleri veya hizmetleri üzerinde herhangi bir kontrolü veya etkisi yoktur. Üçüncü kişi web sitelerinin ve hizmetlerinin kullanımı için farklı gizlilik politikaları uygulanabilir. Bu Gizlilik Beyanı, yalnızca taraflar tarafından Hizmeti kendi amaçları doğrultusunda kullanmanız yoluyla elde edilen Kişisel Verilerle ilgilidir. Taraflar, üçüncü taraf web sitelerinin ve hizmetlerin içeriği, uygulamaları veya işletilmesi ile ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

  7. Kişisel Verileri Görüntüleme ve Silme

  Uygulamayı kullanarak toplanan kişisel bilgilere e-posta yoluyla bizimle iletişime geçmek veya silmek için bir istek gönderebilirsiniz. Kimliğinizi doğrulamak için ek bilgi sağlamanız istenebilir.

  8. Çocuk gizliliği

  Çocuklarla ilgili kişisel bilgiler bilerek veya kasıtlı olarak toplanmamaktadır.

  9. Güvenlik

  Kişisel bilgilerinizin güvenliğini sağlamak, hasar riskini en aza indirmek, bilgi kaybı ve yetkisiz erişimden veya bilgiyi kullanmak için önlemler uygulanmaktadır. Bununla birlikte, bu tedbirler mutlak bilgi güvenliği sağlayamamaktadır. Dolayısıyla, kişisel bilgilerinizin güvenliğini sağlamak için çaba sarf edilir, ancak bu garanti edilmez ve Uygulamanın ve ilgili veritabanlarının herhangi bir haksız davranış, arıza, izinsiz engeller veya erişim veya diğer kötüye kullanım ve kötüye kullanımdan muaf olacağını makul bir şekilde bekleyemezsiniz.

  10. Bu Gizlilik Bildiriminde Yapılan Değişiklikler

  Bu Beyan, herhangi bir zamanda güncellenebilir. Taraflar, Gizlilik Bildirimi'nin güncellenmiş bir sürümünü Hizmet aracılığıyla yayınlayacaktır. Taraflar, bu Gizlilik Bildirimi'nde yapacağı değişikliklerden haberdar olmak ve tarafların Kişisel Verilerinizi nasıl koruma altına alacakları konusunda bilgi sahibi olmak için bu sayfayı zaman zaman kontrol etmenizi önerir. Bu Gizlilik Bildirimini periyodik olarak gözden geçirmek ve güncellemeler hakkında bilgi sahibi olmak sizin sorumluluğunuzdadır ve kabul ve taahhüt eder.


  Bu Bildirimde yapılan değişikliklerin herhangi birine bağlı kalmayı kabul etmektesiniz. Değişiklik yürürlüğe girdikten sonra Uygulamayı kullanmaya devam etmeniz, değiştirilen Bildirim'i kabul ettiğinizi gösterecektir. Değiştirilen Bildirimi kabul etmiyorsanız, Uygulamayı kaldırmanız ve onu daha fazla kullanmaktan kaçınmanız gerekir.

  11. Herhangi bir sorunuz ya da açıklamalarınız varsa ne yapacaksınız?

  Bu Gizlilik Bildirimi ile ilgili herhangi bir sorunuz veya açıklamalarınız varsa, lütfen bir e-posta göndererek bizimle iletişime geçin.


  Bu Gizlilik Bildirimi son olarak 10 Nisan 2019 tarihinde güncellendi.