Kripto Haber Odası

 • Bitcoin Altını Geride Bıraktı


  Kripto paraların önde gideni Bitcoin (BTC), zaman zaman küresel finansal sistemdeki unsurlarla karşılaştırılıyor. Bu karşılaştırmalardan en popülerinin altın ile yapıldığı söylenebilir. Çoğu kişi tarafından dijital altın olarak da değerlendirilen Bitcoin son artışların ardından belirli kulvarlarda altını geride bırakmayı başardı. Uzun yıllar boyunca yatırımcılar tarafından güvenli bir liman ve vazgeçilemeyecek bir değer saklama aracı olarak itibar gören altın, günlük işlemler bazında BTC’nin gerisinde kaldı.

  Bitcoin İşlemleri

  Binance ve diğer büyük kripto para borsalarında gerçekleşen günlük Bitcoin işlemleri son günlerde ciddi oranlarda yükselişe geçti. Belirli borsalardan elde edilen verilere göre BTC’nin günlük işlemleri 2 milyar dolar seviyesini aştı. Bu oran dünya çapındaki altın piyasalarında ise 1,2 milyar olarak tespit edildi.

  Uzmanlar Bitcoin verilerinde kaydedilen bu artışı olumlu bir biçimde yorumluyor. Uzmanlara göre yatırımcıların Bitcoin’e duyduğu güvende bir artışın meydana geldiği aşikar. BTC fiyatının yükselmesi de piyasadaki olumlu gelişmelerden. Bitcoin işlem hacimlerinin altını geride bırakması oldukça doğal bir sonuç olarak görülebilir.
 • Bitcoin SV, “Binance’de Listelenecek” Asılsız İddiası İle Yüzde 70 Yükseldi !


  Bitcoin SV (BSV) dün olduğu gibi bugün de muazzam yükselişini sürdürüyor. Yazının yazıldığı sırada Bitcoin SV % 70 değer kazandı. Son iki günlük yükseliş % 100’ü geçmiş durumda. Bu yükseliş Binance’te Bitcoin SV’nin yeniden listelenmesi konusundaki sahte haberlerin yayılmasına denk geldi.

 • Bitcoin Düzeltme mi yapıyor ?


  Bitcoin ve altcoinlerde düşüş başladımı ?


  Uzun süredir 9.000 dolar seviyesine çok yakın duran Bitcoin değeri, dün akşamdan itibaren aşağı yönlü bir grafik çizmeye başladı ve günün ilk saatlerinde sert bir düşüşe geçti. Bitcoin fiyatı bu süreç içinde 8.180 dolar seviyesine kadar düştü. Bazı analistlere göre eğer bu eğilim devam ederse ve 8.0000 doların altı görülürse düşüş daha uzun sürebilir.


  Twitter'ın ünlü analistlerinden Josh Rager, yaşanan bu durumu klasik olarak yorumladı.


  Altcoin'ler de Düşüşe Geçti ,


  Genelde olduğu gibi altcoin'lerde Bitcoin gibi düşüşe geçtiler. Bazı altcoin'lerde Bitcoinde olan düşüşe göre çok daha büyük bir düşüş yaşadılar. Bu normal bir düzeltme korkulacak bir durum yok. • BTC resmen piyasanın içinden geçti temkinli olmak lazım. Az miktar kar için riske girmeyelim yoksa elimizdekinden de oluruz. Dikkat.

 • Portekiz Devi Benfica’dan Büyük Bitcoin Ve Ethereum Hamlesi


  Avrupa devi yaptığı bir açıklamada

  maç biletlerinin yanısıra kulüp ürünleri içinde bitcoin ve ethereum kabul etmeye başlayacaklarını açıkladı.


  Benfica CEO’su Domingos Soares de Oliveira konu hakkında yaptığı açıklamada kripto para ödemelerini kabul etme kararının, kulübün ”gelişmelere ayak uydurabilme” çabasından dolayı alındığını ifade etti.
 • G20 Finans Liderleri Global Düzenleyicilerden Kriptoya Çok Taraflı Yanıt Vermelerini Düşünmelerini İstedi
  G20 maliye bakanları ve merkez bankası yöneticileri, Finansal İstikrar Kurulu'ndan (FSB) ve Küresel standart belirleme kurumlarından kripto varlıkları çevresindeki riskleri izlemelerini istedi. Talep, Japonya'nın Fukuoka kentinde düzenlenen G20 toplantısının ardından, 9 Haziran'da Japonya Maliye Bakanlığı web sitesinde yayınlanan ortak bir tebliğde yapıldı.


  Belgeyi imzalayan liderler, ilgili kurumları kripto varlıklarını daha fazla dikkate almaya ve uygun eylemi düşünmeye teşvik ettiklerini belirtir.


  FSB'den ve standart belirleme kurumlarından riskleri izlemesini ve gerektiğinde ek çok taraflı yanıtlar üzerinde çalışmayı düşünmesini istiyoruz.


 • Üst Kripto Medya Sitesi CCN Kapatıldı !


  CCN Markets ve Hawkfish AS'nin direktörü ve kurucusu Jonas Borchgrevink tarafından yazılan yazı, 3 Haziran tarihli Google Çekirdek Güncellemesini takiben kapanmanın arkasındaki nedenin Google aramalarından gelen trafikte büyük düşüş olduğunu belirtti . Borchgrevink, kripto haber sitelerinin trafiğinin bir gecede mobilde% 71'in üzerine düştüğünü yazıyor.


  Kurucu, geçmişte trafik seviyelerinin düşük olmasına rağmen, takıma yeni üyelerin eklenmesi, bu koşullarda reklamveren kazancıyla çalışmaya devam edemeyecekleri anlamına gelir. Yazı, Sistrix.com'dan gelen verileri aktarıyor, bu kripto haber sitesinde CoinDesk'in% 34,6 düşüş kaydettiğini ve Cointelegraph'ın da mobilde% 21,1 düşüş kaydettiğini belirtti.


  Borchgrevink, CCN ekibini gazeteciler için bir haber platformu olan HVY.com'a taşıyacaklarını belirtti.

  Borchgrevink, yazıda, yalnızca İngiliz şifreleme sitelerinin Google güncellemesinden etkilenmediğini, bunun da özellikle İngiliz dergisinin The Daily Mail'in görünürlükte büyük bir düşüş gördüğünü eklediğini belirtti. • Coinbase Bu Kripto Para Birimini Ücretsiz Dağıtmaya başladı !


  Coinbase Earn, stablecoin dai'yi ücretsiz dağıtmaya başlayacak.

  Dünyada büyük kripto para borsaları arasında gösterilen Coinbase 10 Haziran'da yaptığı açıklamada MakerDao'nun stablecoin'i olan dai'yi kendi platformu Coinbase Earn bünyesinde dağıtacağını açıkladı.

  Dai, Coinbase'de !

  Dai Coinbase Earn platformuna giren ilk stablecoin oldu. Kullanıcılar Coinbase earn platformuna girerek çeşitli eğitici videoları izleyip daha sonrada bunlarla ilgili basit soruları cevaplayarak token hakkında bilgi öğrenecek ve bu çaba için ödüllendirilecekler.


 • Altı Avrupa Ülkesinde Coinbase Kartı Kullanılmaya Başlandı !


  CNBC'nin 11 Haziran'da yaptığı açıklamayla Amerika Birleşik Devletleri merkezli şifreleme para birimi değişimi ve cüzdan servisi Coinbase , visa banka kartını altı Avrupa ülkesinde başlattı.


  Bugün itibariyle İspanya, Almanya, Fransa, İtalya, İrlanda ve Hollanda'daki kart sahipleri, doğrudan Coinbase hesaplarına eşitlenen kartları kullanabilecek bir fiziksel kart olarak fiat para otomatik vezne makineleri.


  Coinbase'in yeni teklifi, kullanıcıların visa kartlarını kabul eden herhangi bir tüccarda tuttukları şifreleme paralarını harcamalarına izin verdiğini belirtti. Kullanıcılar, uygulamasında ödeme yapmak için hangi kripto para birimini kullanmak istediğine karar verebilirken Coinbase daha sonra kriptoyu bir ücret karşılığında nakde dönüştürür. • Azerbaycan Hükümeti Blokchain Gümrük İşlemlerinde IBM İle İşbirliği Yapıyor


  Orta Asya Merkezli Trend News Agency'in 12 Haziran'da verdiği bildiride, IBM, Blokchain teknolojisini gümrük prosedürlerine getirmek için Azerbaycan hükümetiyle ortaklık çalışmalarını genişletti.


  Ülkenin merkez bankası ile Ekim 2018'de bildirilen bir amlaşmanın ardından - beş yıllık bir süre boyunca çeşitli alanlarda blok zincirinin görülmesi düşünülüyor. IBM şimdi teknolojiyi kargo taşımacılığını hedeflemek için kullanacak. • Kaldıraçlı İşlem Nedir ?


  Finansal piyasalarda yatırımcının daha fazla yer almasında etkin rol oynayan daha az sermayeyle daha büyük hacimli işlemler yapılmasına imkan sağlayan sisteme kaldıraç denir. ( Binance çok yakında margin trading ( kaldıraçlı işlemleri ) tüm üyelerine açacak. 10 Kat kazanma ihtimali kadar 10 kat kaybetme ve hatta batak verme durumunuzun oluşacağınıda unutmadan işlemlerinizi lütfen çok dikkatli yapın. Short pozisyon için de extra dikkatli olun lütfen ! )

 • General Motors, Spring Labs Blokchain Firması İçin 23 Milyon $ Fon Sağladı


  Abd merkezli Blokchain Başlangıcı Spring Labs, 12 Haziran'daki bir basın bültenine göre, bir fon turunda 23 milyon dolar topladı.

  Spring Labs, blok zinciri temelli platform Bahar Protokolünü geliştirmek için fonları kullanacak ve oto finansman sektöründe sahtecilikle mücadele için tasarlanan üç yeni sahtekarlık koruma ürünü geliştirecek.


  Basın açıklamasına göre, yeni ürünler sırasıyla Kimlik Doğrulama, dolandırıcılık izleme / azaltma ve borç istifleme önleme için tasarlanan Spring Doğrulama, Bahar Savunma ve Spring Protect ürünleri.


 • Kaldıraçlı İşlem Nedir ?


  Finansal piyasalarda yatırımcının daha fazla yer almasında etkin rol oynayan daha az sermayeyle daha büyük hacimli işlemler yapılmasına imkan sağlayan sisteme kaldıraç denir. ( Binance çok yakında margin trading ( kaldıraçlı işlemleri ) tüm üyelerine açacak. 10 Kat kazanma ihtimali kadar 10 kat kaybetme ve hatta batak verme durumunuzun oluşacağınıda unutmadan işlemlerinizi lütfen çok dikkatli yapın. Short pozisyon için de extra dikkatli olun lütfen ! )

  Arkadaşlar burada Kaldıraçlı işlemi anlatmaya çalıştık fakat lütfen çok dikkatli olun. Çok iyi bilmiyorsanız hiç girmeyin bu işe. Şu haberi de okuyun isterseniz : https://kriptokoin.com/100x-ka…n-yatirimci-intihar-etti/

 • Bakkt, Bitcoin Futures Testleri İçin Lansman Tarihini Açıkladı


  Kurumsal şifreleme para birimi platformu Bakkt , 13 Haziran'da yayınlanan bir blog yazısında duyurduğu ilk ürünü, fiziksel olarak teslim edilen bitcoin ( BTC ) vadeli işlemlerini22 Temmuz'da test etmeye başlayacak .

  Ağustos 2018'deki ilk duyurudan bu yana yasal uyumluluk konusunda birçok gecikmegörmüş olan Bakkt, tüm detayları belirsizliğini koruyan bir dizi teklifte ilk olarak vadeli işlemler sunacak.

  Operasyon sorumlusu Adam White blog yazısında, “Apollo 11'in 50. yıldönümünden iki gün sonra, 22 Temmuz’da Bakkt, ICE Futures ABD’de listelenen ve işlem gören ve ICE Clear US’de işlem gören bitcoin vadeli işlemleri için kullanıcı kabul testlerini başlatacak” dedi. : “Bu küçük bir adım değil. Bu lansman, kripto pazarlarına erişimde yeni bir standart oluşturacaktır. Diğer pazarlarla karşılaştırıldığında, kriptoya kurumsal katılım, pazar altyapısı ve düzenleyici kesinlik gibi kısıtlamalar nedeniyle kısıtlı kalıyor ”dedi.

 • Facebook’un önümüzdeki hafta açıklanacak olan “Libra” kripto para birimi Whitepaper’ı merakla bekleniyor. Peki Facebook coin gerçekten gerekli mi?


  Benim görüşüme göre Facebook, Alibaba, Google gibi devlerin temsil ettiği geleneksel ekonomi için Bitcoin düşmandır ve yok edilmesi gerekmektedir. Facebook, Bitcoin'in potansiyelinin farkında ve birkaç yıl sonra başına gelecekleri biliyor. Bu yüzden istikrarlı coin etiketi ile kendi coinini çıkartıp Bitcoin ve diğer kripto paraların baskınlığını azaltmak istiyor.


  Oysa kaçış yok. Bir gün herkes merkezi olmayan para kullanacak.

  Yazının tamamını buradan okuyabilirsiniz.

 • Aynen katılıyorum hocam. Kripto dünyasının gideceği en son nokta kesinlikle Merkeziyetsizlik(Decentralized) olacaktır.

 • Facebook, 'Terazi Derneği'ni Açıklayacak ve Gelecek Hafta Testnet'i Başlatacak.


  Sosyal medya devi Facebook ısmarlama çalışacaktır Terazi Derneği, açıklayacak cryptocurrency 18 Haziran'da Terazi, cryptocurrency haber kaynağı Blok bildirdi 14 Haziran tarihinde.

  Rapora göre, Facebook ve onlarca ortağı , Cenevre merkezli olan Terazi Birliğini, şirketin Terazi şifreleme para birimi projesini denetleyecek bir varlık olarak tanıtacaklar. Etkinlik sırasında, şirketin ayrıca blok zincirinin test ağını başlatması bekleniyor .

  Blok, Terazi kripto varlığının özel Terazi Blok Zinciri'nde barındırılacağı ve Terazi Rezervi tarafından destekleneceği belirtilerek Facebook'tan belirtilmemiş bir blog yazısı gördüğünü iddia ediyor. Terazi Rezervinin belirtildiği gibi “istikrar, düşük enflasyon, küresel kabul ve fungibility” belirtilmesi gereken gerçek varlıkların bir deposu olduğu bildiriliyor.

  Blok ayrıca, ağın altındaki yazılımın Apache 2.0 lisansı altında açık kaynaklı olacağını not eder. Sosyal medya devinin, sistemin finansal sisteme erişimi olmayan insanlara yardım edeceğini iddia ettiği iddia ediliyor. Son olarak, rapor başına, şirket ayrıca yasal uyumluluğa odaklanmak istediğini belirtti:

  Quote
  “Çeşitli endüstrilerdeki düzenleyiciler ve uzmanlar da dahil olmak üzere finans sektörüyle işbirliği yapmak ve yenilikler yapmak, sürdürülebilir, güvenli ve güvenilir bir çerçevenin sağlanmasının tek yoludur bu yeni sistemin temelini oluşturur.”

  Cointelegraph'ın bu ayın başlarında bildirdiği gibi, çok sayıda kaynak Facebook'un 18 Haziran'da kripto para birimini başlatmasını bekliyordu.

  Daha yakın zamanlarda, haber kırdı Facebook iddiaya dahil bir düzine firma yerinden desteğini imzalamış olduğunu Visa , Mastercard , PayPal ve Uber'i onun yakında-açıklanacak cryptocurrency projesi için. Her bir firmanın projeye 10 milyon dolar katkıda bulunduğu bildiriliyor.


 • Okumayan varsa hemen okumalı bu yazıyı.

 • ABD Senatosu Bankacılık Komitesi, Facebook’un yeni kripto para birimi ve blok zinciri projesi olan Libra hakkında bilgi almak için 16 Temmuz’da bir oturum yapılacağını açıkladı.


  Komite, Facebook’un önerdiği dijital para birimi ve veri gizliliği hususlarını incelemek üzere toplanacak.