Kripto Haber Odası

 • Ethereum için artık 500 dolar konuşuluyor – İşte nedenleri

  Ethereum için artık 500 dolar dillendirilmeye başlandı. Kripto, 2 haftayı aşkın bir süreden beri 300$ civarında seyrediyor. Direnci geçen fiyatı ve momentumuyla, bu durum ETH’nin bir sonraki hamlesinin 500$’a dayandırabileceğini düşündürüyor.

  ETHBTC momentumuna bakarsak, ETH’nin şu an aşırı satış şartlarında olduğunu görebiliriz. Bu da yeni dipler oluşturuyor. Fakat RSI 30 üzerinde daha yüksek çukurlar yapıyor. Bu, ETHBTC’nin geri dönüşe hazır olduğunu gösteren, ayrılmanın açık bir tanımlanması. ETHBTC’de bir geri dönüş, 500$’a ulaşabilmesinde ETHUSD momentumu için kesinlikle ekstra bir güç sağlayacaktır. Kaynak = Koinmedya • Cointelegraph’ın haberine göre, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump 11 Temmuz’da 20:15 sularında paylaştığı bir dizi tweet ile özellikle Bitcoin ve Libra’nın altını çizerek, bütün kripto para birimleri karşısındaki muhalif düşüncelerini dile getirdi.

  Trump’ın Paylaşımı

  Trump’ın paylaştığı tweet’lerin tam metni şu şekildeydi:


  Birer para birimi olmayan, yüksek volatiliteli olan ve birden ortaya çıkmış Bitcoin ve diğer kripto paraların bir hayranı değilim. Düzenlenmemiş Kripto Varlıkları, uyuşturucu ticareti ve diğer yasa dışı faaliyetler dahil olmak üzere yasadışı aktiviteleri kolaylaştırabilir…


  …Benzer şekilde Facebook’un dijital parası Libra da çok kısa sürede ayakta kalabilecek ve çok az güvenilirliğe sahip olacak. Facebook ve diğer şirketler birer banka olmak isterlerse, yeni Bankacılı Şartları ile uğraşmak zorundalar ve hem ulusal düzenlemelere hem uluslararası düzenlemelere hem de diğer bankalar gibi tüm Bankacılık Düzenlemeleri’ne tabii tutulmalılar…

  … Amerika’da yalnızca bir tane para birimimiz var ve her zamankinden hem daha güvenilir hem de daha sağlıklı bir şekilde güçlü. Bu dünyanın herhangi bir yerindeki en baskın para birimi ve her zaman da öyle kalacak. Buna Amerikan Doları deniyor.


  Kaynak: https://coin-turk.com/trump-bi…karsiti-aciklamalar-yapti


  Benim yorumum bu tweet serisini olumlu bir gelişme olarak değerlendirmektir. Bitcoin artık ABD Başkanı tarafından dillendiriliyor. Fiat paralar karşısında kitleler tarafından tercih edilme süreci hızlanacak ve çok daha değerli hale gelecek. Aslında Trump bu tweet ile Bitcoin'in bilinirliğine katkı sağlamış oldu.

 • Bitcoin boğaları düşüşü durdurdu! Peki analistlere göre fiyat ne kadar yükselecek?


  Bitcoin boğaları düşüşü durdurdu ve fiyat yeniden 11.500 doların üzerine yükseldi. Bitcoin’in kısa vadeli fiyat görünümü yükselişe işaret ediyor ve analistlere göre Bitcoin, önceki direnç seviyelerini yeniden test etmeye hazırlanıyor.

  Bitcoin boğaları düşüşü durdurdu ve fiyat yeniden yükseldi!

  Dün, Bitcoin, ciddi bir satış baskısı ile karşı karşıya kaldı ve 11.000 $ seviyesinin altına düştü. Aynı zamanda pek çok tokende % 10’un üzerinde düşüşler görüldü. Fakat ardından, Bitcoin boğaları düşüşü durdurdu ve fiyat yeniden 11.500 doların üzerine yükseldi.

  Bitcoin, dün 24 saatlik en düşük seviye olan 11.130 dolara kadar düştükten sonra tekrar yükselişe geçti ve 11.830 doları gördü. (Yazımız yayına hazırlanırken Bitcoin, 11.599 dolardan işlem görüyor.)


  Aslında bu son yükseliş, Bitcoin’e duyulan ilginin azalmaya başladığı bir anda geldi ve bu da şu sıralar alım yapmak için uygun bir zaman olduğu fikrini destekliyor. Çünkü ayı trendininin tersine çevirilmeye başlamasıyla birlikte Bitcoin boğaları düşüşü durdurdu.

  Bitcoin yükselmeye devam edecek mi? Kısa ve orta vadeli fiyat görünümü nasıl?

  Bir haftalık zaman diliminde BTC’yi, 13.200 dolara taşıyan çok büyük volatiliteyle karşılaştık ve bu seviyede fiyatı 11.000 dolara çeken ani ve keskin bir satış baskısı karşısında boğalar yenik düştü.

  Bu fiyat hareketi, Bitcoin’i, Haziran ayının sonunda 13.800 $’a taşıyan keskin yükselişten bu yana yaşadığı konsolidasyonun bir uzantısı olarak değerlendiriliyor.

  Bireysel yatırımcıların Bitcoin’e ilgisi, son volatiliteye rağmen azalıyor

  ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell, geçtiğimiz günlerde Senato’da Bitcoin’in artık altının alternatifi olarak değerlendirileceğinden bahsetmesi üzerine, son 48 saat kripto piyasalarında hareketlilik gözlemlendi.

  Bu açıklamadan kısa bir süre sonra ABD Başkanı Donald Trump, Bitcoin, kripto para birimleri ve Facebook’un Libra projesini eleştiren bir dizi tweet attı.

  Kripto para birimleri hakkında olumsuz ifadeler kullanmasına rağmen, pek çok analist Trump’ın açıklamasının kripto piyasasını olumlu etkilediğini ifade ediyor.

  Kaynak = Koinmedya • Post by Trader Ragnar ().

  This post was deleted by the author themselves ().