Kripto Haber Odası

 • Ve İşte Beklenen Video Geldi Libra ( Facebook Coin ) İncelemesi Kriptoları Uçuracak Proje


  https://t.co/vYq1LxFEh4

  Faydalı bilgiler için teşekkürler. Libra, kripto paranın ne olduğunu bilmeyen yüz milyonlarca insanın farkındalığını arttıracak. Yatırım aracı olmayan Libra sayesinde yatırım noktaları olan kripto paralar daha çok bilinecek, daha çok alınacak ve Bank of America CEO'sunun dediği gibi gelecekte nakit para kalmayacak.

 • Avrupa Birliğinin anlık sınır ötesi havale işlemleri çağrısı için Ripple en yüksek şansa sahip olacak.


  AB Komisyonu, birlik içindeki sınır ötesi anında ödemelerin geliştirilmesini ve kullanılabilirliğini destekleyen mevcut bir girişimi desteklemek için Brüksel'de bir oturum düzenledi.


  Avrupa Merkez Bankası tarafından ortaklaşa düzenlenen etkinlik, anlık sınır ötesi havale yapılmasını önleyen engellerin aşılmasının yollarını belirlemeye yardımcı olmak amacıyla düzenlendi.


  Ripple'ın teknolojisinin bugüne kadar dünyadaki bir çok üst düzey banka ile uyumlu olduğu ve bu nedenle sınır ötesi fon transferinde en uygun çözümü sağladığı kanıtlanmıştır.


  Avrupa Komisyonu, sınırları dahilinde anında havale hizmeti sağlama hedefine sadık kalırsa, blok zinciri teknolojisini kullanmak zorunda kalacağı açıktır ve bu durumda Ripple ortaklık için en güçlü aday olacaktır.

 • ABD Temsilciler Meclisi, Temmuz ayında Facebook'un Libra Duruşmasını Düzenleyecek


  Amerika Birleşik Devletleri Ev Finansal Hizmetler Komitesi üzerinde duruşma düzenleyecek sosyal medya devi Facebook'un önerdiği sanal para libra'nın basın açıklaması bize göre, 17 Temmuz 24 Haziran tarihinde.

  Duyuru komitesi chairwoman Rep yoluyla daha önce geldi. Maxine Waters,. Denilen dek libra üzerinde çalışmayı durdurma Facebook'ta Kongre ve regülatörler öneriyi incelemeye başladı.

  şansım:

  “Şirketin sıkıntılı geçmişi göz önüne alındığında, Facebook'un Kongre ve düzenleyicilerin bu sorunları inceleme ve harekete geçme şansı elde edene kadar kripto para birimi geliştirme konusunda herhangi bir hareket konusunda bir moratoryum kabul etmelerini rica ediyorum .”

  Waters'ın açıklamasında, şifreleme para piyasasında tek tip bir düzenlemenin bulunmadığı konusunda yorum yaptı ve düzenleyicilerin Facebook’un Librası'nınplanlarını “ gizlilik ve ulusal güvenlik endişeleri, siber güvenlik riskleri ve Kripto para birimleri tarafından yaratılan alım satım riskleri. ”

  Senato Bankacılık Komitesi da bildirildi edilir planlanan adlı bir oturumda, 16 Temmuz'da, gün önceden Libra ayrıntıları duymak "Facebook'un Önerilen Dijital Döviz ve Veri Gizlilik Hususlar incelenmesi."

  Cointelegraph tarafından daha önce bildirildiği üzere, Fransa , merkez bankaları aracılığıyla kripto para birimlerinin düzenlenmesine odaklanan uluslararası bir görev gücü oluşturma çabalarına yönelmektedir . Görev gücünün Avrupa Merkez Bankası yönetim kurulu üyesi Benoit Coeure altında faaliyet gösteren bir G7 komitesi olacağı bildiriliyor.

  Fransa’nın Libra'ya egemen bir para birimi olarak işlediği ve para aklama karşıtı yasalar gibi yasal düzenlemelerin nasıl uygulanacağı konusunda endişeli olduğu bildiriliyor . • Geçen hafta Ripple'in uluslararası para transferi devi Moneygram ile stratejik bir ortaklığa girdiği haberi, kripto piyasasındaki birçok önemli gelişmeden sadece biriydi.


  Web sitelerinde gösterilen Moneygram reklamlarında transfer ücretinin yalnızca 0,99 ABD Doları olduğu vurgulanıyor.


  Bu arada Western Union da blockchain teknolojisine geçme planları yapıyor. Western Union CEO'sunun, XRP'nin kendilerinden 5 kat daha yavaş transfer hızı olduğuna dair komik açıklamasına rağmen, Ripple ile bu alanda ortaklık çalışmaları yürüttükleri biliniyor.


  Kripto dünyasındaki gelişmeler, bankacılık işlemleri konusunda öne çıkan Ripple'ın uzun vadeli düşünen yatırımcısına çok kazandıracağına işaret ediyor.

 • Singapur merkezli kripto borsası Huobi, küresel genişleme planlarının bir parçası olarak önümüzdeki 12 ay boyunca Türkiye pazarına yoğun bir şekilde giriş yapacağını açıkladı.


  Duyuruya göre, döviz kurlarında Türk Lirası için bir seçenek bulunması, Türkiye'de yerel kaynaklara sahip bir şube açılması ve kripto ile ilgili ürünlerin müşteri hizmetleri ile yerelleştirilmesi planlanıyor.

 • Singapur merkezli kripto borsası Huobi, küresel genişleme planlarının bir parçası olarak önümüzdeki 12 ay boyunca Türkiye pazarına yoğun bir şekilde giriş yapacağını açıkladı.


  Duyuruya göre, döviz kurlarında Türk Lirası için bir seçenek bulunması, Türkiye'de yerel kaynaklara sahip bir şube açılması ve kripto ile ilgili ürünlerin müşteri hizmetleri ile yerelleştirilmesi planlanıyor.

  İyi haber. Teşekkürler.

 • Bank of America ve Merrill Lynch Ripple'ın XRP'si ile çalışma hazırlığında.


  Moneygram ile yapılan ortaklık, küresel bankalarla işbirliği, G20 zirvesine katılım Ripple için çok olumlu gelişmeler.


  Ripple, blok zinciri yapısına geçen bankalar ve finans kurumları tarafından en iyi seçim olarak öne çıkmaktadır. Ripple, işlem zamanlarını daha hızlı hale getirerek gelecekte küresel anlamda bir arabulucu olarak işlem görecektir. Bu ve daha birçok özellik, Ripple’ı uzun vadede iyi bir yatırım haline getirmektedir.


  XRP, uzun vade HODL yatırımcıları için biçilmiş kaftandır.

 • Deloitte: Çin Blockchain'i 'Stratejik Silah' Olarak Kullanmak İstiyor.

  27 Haziran'da yayınlanan Big Four denetim ve danışmanlık firması Deloitte tarafından yayınlananbir rapora göre , Çinli işletmelerin % 73 kadarı, zincirin beşinci stratejik öncelik olduğuna inanıyor .

  “Deloitte'un 2019 Küresel Blok Zinciri Anketi” başlıklı raporda, şirket, Çin'deki 200 katılımcı da dahil olmak üzere 11 ülkede 1.386 işletme temsilcisiyle anket zincirinin teknoloji olarak büyük tutumu ve yatırımları hakkında daha fazla bilgi sağlamak için anket yaptı.

  Araştırma 8 Şubat 2019 ile 4 Mart arasında yapıldı, Deloitte raporda belirtti.

  Anket sonuçlarına göre, Çinli işletme çalışanları, Blockchain teknolojisinin ülkedeki en önemli beş öncelikten biri olduğuna dair en yüksek güven oranını ifade ederken, Birleşik Devletler'deki aynı ölçütler % 56'yı oluşturuyor.

  Aynı zamanda, küresel ölçekte, ankete katılanların% 53'ü, dağıtılan muhasebe teknolojisini ( DLT ), 2018'in rakamlarından% 10'a varan bir ilk beş stratejik öncelik olarak gördüklerini iddia etti .

  Deloitte'un Asya-Pasifik blok zinciri laboratuarı lideri ve Deloitte Advisory'deki danışmanlık ortağı Paul Sin, raporda Çin'in taktiksel olarak “taktiksel” yerine stratejik olarak “dünyanın her yerinden daha fazlasını” uygulayacağını belirtti.

  Quote
  “Çin'deki daha fazla proje, blockchain'i bir verimlilik aracı yerine stratejik bir silah olarak kullanan üst yönetim tarafından yönlendiriliyor.”

  Çin kripto karşıtı ülkeler arasında yer alırken, hem de ilk madeni para tekliflerini ( ICO'lar ) hem de bitcoin ( BTC ) fiili takas işlemlerini 2017 yılının sonlarında yasaklamış olsa da , ülke temelde bulunan kripto teknolojisini aktif olarak bozuyor. Mart 2018’de, Financial Times , 2017’de Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı’na (WIPO) blockchain teknolojisi için en fazla patent başvurusunun Çin’den geldiğini bildirdi .

  O zamandan beri, blockchain Çin'deki gelişimin ana odağı olmaya devam etti. Ülke , Nisan 2019’dan bu yana dünyadaki gelişmiş blockchain projelerinde dünya lideri oldu . Çin’in, kriptoya yönelik sıkı politikalarının yanı sıra, şu ana kadar yumuşamadığı ortaya çıktı.


 • Düşüş trendi devam ederken Bitcoin fiyatı 10.000 $ 'a düştü

  1 Temmuz Pazartesi - Bitcoin (BTC), 10.000 $ 'ın altına düşerken bugün erken saatte 11.000 $ fiyat işaretine olan etkisini kaybetti. Önde gelen kripto para birimi, Coin360'ın verilerine göre, hiçbiri kazanım bildirmediği için ilk 20 parayı aşağı çekti.


  Popüler tüccar Josh Rager bu sabah "9715 $ BTC için% 30 düzeltme olacak"
  açıklamasında bulundu. Genel olarak uzun vadeli trend yükselişini
  sürdürdüğü için dört basamaklı bir fiyatın kısa vadede artık
  “hediye” olduğunu ekledi. • Bitcoin Bir Daha Asla 10 Bin Doların Altına Düşmeyebilir

  Analizler Bitcoin'in temelli 10 bin doların üstünde kalabileceğini gösteriyor.

  Geçtiğimiz hafta Bitcoin %30 değer kaybetmiş ardından hızla toparlamıştı. Ama analizler Bitcoin’in bir daha asla 10 bin doların altına düşmeyeceğini gösteriyor.

  Bitcoin Boğa Koşusu Sırasında Geri Çekilme Yaşandı

  2019’un en yüksek seviyesine ulaşıldıktan sonra yaşanan geri çekilme bazılarını endişelendirmiş olsa da Bitcoin‘in geçmişine bakıldığında aslında oldukça sık rastlanan bir hareket olduğunu söylenebilir.

  Bitcoin’in çıktığı günden bugüne en yüksek fiyat değerleri, 2015 yılının ortasından Aralık 2017 arasındaki süreçte görüldü. Bu süreçte ortalama her 98 günde bir gerçekleşen 8 geri çekilme yaşandı. Bu geri çekilmelerin her birini yeni bir yükseliş izledi ve Aralık 2017’de Bitcoin 20 bin doları gördü.

  Blocktown Capital’in yönetici ortağı James Todaro’nun da belirttiği gibi, “geçtiğimiz hafta yaşanan düşüş önümüzdeki Kasım ayına kadar göreceğimiz son büyük düşüştü, bu da Bitcoin’i bir daha 10 bin doların altına düşmeyeceği anlamına geliyor.”

  10 Bin Doların Altında Bitcoin Almak İçin Son Şans

  Birçok analist boğa koşusunun daha çok başında olduğumuzu ve gidecek daha çok yol olduğunu söylüyor. Bitcoin’in psikolojik sınır olan 10 bin doların altına düşmesinden kısa bir süre sonra çok sayıda alıcı sayesinde hızı ters yöne çevirmeyi başardı. Bu yüzden yıl içinde 10 bin doların altında bir fırsatın bir daha karşımıza çıkmayacağı öngörülüyor • Quote

  10 Bin Doların Altında Bitcoin Almak İçin Son Şans

  BTC birkaç ay önce 3 bin dolar seviyelerindeyken pahalı diye almayı düşünmeyenler şimdi büyük hata yaptıklarını kabul ediyorlar.


  Bugün 10 bin doları yüksek bulanlar var. Bir yıl sonra BTC 40 bin+ olduğunda pişmanlık fayda etmeyecek.

 • Tomochain (TOMO) 7 Temmuz’da Binance DEX'de listelenecek.


  Altların boğa sezonunda oldukça iyi kazandıracağını düşündüğüm TOMO, Binance DEX'de listelendikten sonra iyi bir çıkış yapacaktır diye değerlendiriyorum.


  Sepette bir miktar bulundurulabilir. İşlem gördüğü borsalar:

  Kucoin

  Hotbit

  Bitforex

  Oceanex

  Gateio

  DDEX

 • Piyasada Bir Düzeltme Daha Mı Başlıyor?

  Bitcoin güne düşüşle başladı...

  Dün 12.000 dolar seviyesini test eden Bitcoin bugün biraz sakinleşmiş görünüyor. Uzmanlara göre bir konsolidasyon aşamasının başlangıcı olan bu dönemde lider kripto para yirmi dört saat için yaklaşık olarak yüzde 8’lik bir düşüş kaydetti.

  Fiyat 11.000’e Geri Döndü

  13.800 dolara ulaşmasının ardından, düzeltme dalgasına giren Bitcoin 9.600 dolar bandına kadar düşmüştü. Bu noktadan sonra toparlayan BTC, yaklaşık olarak yüzde 25’lik bir artışla dün fiyatını 12.000 dolar seviyesine yeniden taşıdı. 11.800 dolar bandında bir toparlamaya giren Bitcoin bugün sabahın ilk saatlerinde sert bir düşüş yaşadı ve 11.100 dolar sınırına kadar indi. Yazının yayına hazırlandığı sıradaysa Coinmarketcap verilerine göre, yüzde 4,96’lık düşüşle 11.142 dolardan işlem görüyordu.

  Bunun yanında Bitcoin’in günlük işlem hacmi 25 milyar doların altına düştü ve piyasa değeri de yeniden 200 milyar doların altını gördü. Bu verilerle beraber yatırımcılar ve analistler Bitcoin’in 10.000 dolar sınırında güçlü bir destek bulmuş olabileceğini ifade ediyor. Ancak bu direncin altına inilirse 8.000 dolara kadar hızlı bir düşüş gerçekleşebilir.

  Öte yandan analistlere göre eğer 10.000 doların altı görülürse, Bitcoin 9.200 dolar seviyesinde de güçlü bir destek bulabilir. Bu yüzden Bitcoin aşağı yönlü bir grafik çizmeye başlarsa bir sonraki en düşük nokta 9.200 olabilir. Ayrıca bir önceki düzeltme hareketinde dört haneli rakamlara düşüldüğünde çok büyük bir alım baskısı oluşmuştu. Eğer yine bu seviyeler inilirse uzmanlara göre alım baskısı bu sefer o kadar güçlü olmayabilir.

  Altcoin’lerde de Durum Aynı

  Kripto para piyasası toplam piyasa değeri açısından neredeyse bir günde yaklaşık olarak 15 milyar dolar düşüş kaydetti ve şu anda toplam piyasa değeri 318 milyar dolar seviyesinde seyrediyor.

  Altcoin’ler geçtiğimiz günlerde Bitcoin’i takip ederek yükselseler de lider kripto para kadar iyi performans sergileyemediler. Ancak Bitcoin düşmeye başlayınca hemen hemen tüm altcoin’ler aynı oranda düşüş grafikleri çizmeye başladı. Ethereum %3,28, Ripple %4,25, Bitcoin Cash%3,49’luk düşüşler yaşadı.

  Kaynak: Bitcoinist