Üyelerin Tahminleri Konudışı & Sohbet Odası

 • Hocam bu gelen sinyali nasıl algılamalıyız

  Hype o an sosyal medyadaki twitter / Facebook / Telegram / Instagram gibi önemli kaynaklardan veri toplayan bir nevi algoritmadır. bütün söylentileri toplar ve olumluysa yeşil ok olumsuz ise kırmızı ok ile yüzdesi ile birlikte belirtir. Önemli ama değişkendir kısa süreli al satlarda çok işe yarar misal dün eth hype 17 negatif yönlü idi bugün ise %42 pozitif yönlü. bu yüzden sık sık hype paylaşımları yapıyoruz. Doğru kullanıldığında kısa süreli al-sat konusunda oldukça güzel bir klavuzdur.

 • Trader Ragnar

  Changed the title of the thread from “Social Media Hype” to “Üyelerin Tahminleri Konudışı & Sohbet Odası”.
 • eToro aracı kurumu, yeni para ve ekonomi düzeninin temel taşı olan kripto paraların babası Bitcoin'i babamıza anlatmamız için güzel bir infografik hazırlamış.


  Grafikleri alamadığım için metinlerin çevirisini koyuyorum.


  Babalar gününde babanıza hediye almak istiyorsunuz ama karar veremediniz. Bitcoin'in son dönemde yükselişe geçtiğini duymuş olmalısınız. İlginç bir babalar günü hediyesi olarak düşünebilirsiniz. Peki babanıza Bitcoin'i nasıl anlatacaksınız?


  Bitcoin nedir?
  Sınırları, milleti olmayan dijital para birimidir. Piyasada tek değildir ama ilktir ve en çok bilinendir.


  Kim tarafından yönetiliyor?
  Bitcoin bir kişi veya merkezi bir idare tarafından yönetilmiyor. Dünyadaki milyonlarca bilgisayarın oluşturduğu ağ tarafından coinlerin çalınmasının, silinmesinin ve harcanmasının önüne geçiliyor. 10 yıldan uzun zamandır güvenle kullanılıyor.


  Alışveriş için kullanılabilir mi?

  Bitcoin her geçen gün daha fazla sayıda dijital ve geleneksel mağaza tarafından kullanıma geçiyor. Üstelik yüzlerce online borsa aracılığıyla istediğin geleneksel para birimine çevrilebiliyor.


  Bitcoin kopyalanabilir mi?
  Bilgisayarlar için bilgiyi kopyalamak kolaydır ama zekice tasarlanmış kodlama sayesinde Bitcoin'i kopyalayıp sahtekarlık yapmak imkansızdır.


  Karanlık tarafı var mı?
  İlk çıktığında kara borsa uygulamaları olmuştu fakat bugün büyük bankalar ve AT&T, Fidelity gibi dünyanın en büyük kuruluşları Bitcoin işlemleri yapıyorlar.


  Bitcoin bir yatırım aracı mı?
  Portföyünde bulunduracağın Bitcoin birkaç yıl sonrası için iyi bir yatırım olabilir. Bitcoin'in hisse senetleri veya diğer yatırım araçlarıyla doğrudan bağlantısı yoktur ancak fiyatında yukarı ve aşağı yönlü sert dalgalanmalar olabilir.